KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 14997073
nr 1499 7073
Lars Stenstad
(f. 1921), Sverige
Gouache, "Ljusgata". Signerad, bladets mått: 19x23 cm, yttermått inklusive ram: 51x40 cm
Lars Stenstad, svensk målare och grafiker född i Ronneby 1921.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 31 oktober 2022
kl 19:52:16
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Lars Stenstad
Läs mer om Lars Stenstad
Gouache